Büyük Tasarım Stephen Hawking

ISBN: 9786050905700

Published:

161 pages


Description

Büyük Tasarım  by  Stephen Hawking

Büyük Tasarım by Stephen Hawking
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 161 pages | ISBN: 9786050905700 | 8.23 Mb

Douglas Adams, Otostopçunun Galaksi Rehberinde karakterlerine bir bilgisayardan hayatın, evrenin ve her şeyin nihai yanıtını sordurur. Stephen Hawking ve Leonard Mlodinowun Büyük Tasarımda işaret ettikleri gibi, bilgisayarın verdiği 42 yanıtıMoreDouglas Adams, Otostopçunun Galaksi Rehberinde karakterlerine bir bilgisayardan hayatın, evrenin ve her şeyin nihai yanıtını sordurur. Stephen Hawking ve Leonard Mlodinowun Büyük Tasarımda işaret ettikleri gibi, bilgisayarın verdiği 42 yanıtı yardımcı olmaktan uzaktır. Hawking ile Mlodinow, o nihai soruya şu üç soruyu ilave ediyorlar:Niçin hiçlik değil de varlık var?Niçin varız?Niçin başka yasalar değil de bu bildiğimiz yasalar var?Hawking ve Mlodinow Antik Yunandan modern kozmolojiye kadar bilimin gelişimindeki dönüm noktalarına işaret edip Kuantum mekaniğine ve göreliliğine ilişkin kuramların bir araya gelerek evrenimizin nasıl yoktan var olduğunu anlamamızı sağlıyorlar.

Şu an elimizde bulunan en iyi fizik tanımının M-kuramı denilen ve içinde yaşadığımız tek bir evrenin değil, muazzam sayıda evrenin var olduğunu öngören kuram olduğunu açıklıyorlar.Tüm olası evrenler arasından bazıları yaşamın ortaya çıkışına olanak tanıyan yasalara sahip olmalı.

Burada olduğumuz gerçeği, bize zaten çokluevrenin böyle bir noktasında olduğumuzu anlatıyor. Böylece, evrenin başlangıcına ilişkin tüm sorular, muazzam sayıda olası evreni işaret ediyor, bunların bazılarının -şans eseri- yaşama olanak tanıyacak özelliklere sahip olduğunu söylüyor.Enter the sum

Related Archive Books

  1. 20.12.2012Her Latin Lover
  2. 14.02.2013But Not For Me


Related Books


Comments

Comments for "Büyük Tasarım":


rainbow-knitting-design.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us